Trumpai apie mane

Labas rašau Tau, kuris galbūt pirmą kartą užsukai į mano tinklaraštį. Džiugu, kad Tave sudomino tai, apie ką rašau ir tikiuosi, kad sugrįši čia dar ne kartą.

 

Daugiau nei 15 metų stengiuosi padėti žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų, ypač psichinės sveikatos problemų. Pagal išsilavinimą esu gydytoja. Taip likimas lėmė, kad jau eilę metų gyvenu ir dirbu Švedijoje. Esu tikra, kad žmonės, jų problemos ir ligos praktiškai nesiskiria, kur jie begyventų (na, gal nebent uždaras atsiskyrėlių bendruomenes reikėtų vertinti kiek atsargiau), tačiau galimybės ir resursai padėti išbristi iš ligų, deja, skiriasi įvairiose šalyse.

Kodėl susidomėjau funkcine medicina ?

Be tradicinės medicinos suteikiamų žinių apie ligų diagnozavimą ir gydymą, man visada buvo įdomi ir alternatyvi medicina, kaip, pavyzdžiui, ajurveda, besiremianti holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą. Tradicinė medicina, deja, ligas diagnozuoja ir gydo pagal organų sistemas. Prieš keletą metų, sušlubavus mano pačios sveikatai, pradėjau ieškoti informacijos apie kitokio, nemedikamentinio gydymo galimybes (cha cha cha, pati gydytoja vaistų vartoti nenorėjo). Taip atradau funkcinę ir evoliucinę mediciną (sparčiai JAV ir Skandinavijos šalyse populiarėjanti tradicinės medicinos šaka), kuri ir remiasi holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą ir pirmiausiai bando rasti atsakymą, kodėl žmogus serga, ieško ligų priežasties.

Mano pažintis su funkcine medicina tęsiasi ir toliau. Švedijoje baigiau funkcinės ir evoliucinės medicinos kursus ir įgyjau terapeuto diplomą. Tai, ko išmokau ir kuo domiuosi, noriu dalintis tinklaraštyje, nes manau, kad ši informacija gali būti vertinga ir Tau.